Aktuality

Přeji Vám všem šťastnou ruku!

Volby se blíží a nikdo nemůže pochybovat o tom, že se jedná o pro naši budoucnost důležitou událost. Pro tentokrát jsem se rozhodl porušit svou zaběhnutou zvyklost, přicházet s novými příspěvky na své stránky jednou týdně – pravidelně v úterý, a tento týden, si dovolím popřát Vám před volbami tu příslovečnou „šťastnou ruku“.

Na letošní neobvykle drsné kampani doprovázené nezvyklým množstvím podezřelých a zaručených volebních průzkumů se jistě podepsala především obrovská touha sociálních demokratů vládnout další čtyři roky a zabránit skutečnému vyšetřování svých korupčních skandálů, které v minulých měsících začali postupně vystupovat na povrch. O to více mě těší, že ODS zvolila slušnou a věcnou kampaň a nenechala se zbytečně vyprovokovat agresivní a útočnou kampaní ČSSD.

ODS ve své kampani představila skutečné návrhy řešení problémů a navrhla konkrétní reformy nutné k tomu, aby i naše děti a vnuci mohli žít spokojeně bez strachu ze své budoucnosti a mohli své životy svobodně žít bez zbytečných zásahů státu.

Voliči však letos nevolí jen mezi programy jednotlivých stran. Více než kdy jindy budou rozhodovat také o stylu vládnutí v České republice po příští čtyři roky. Rozhodnou například o tom, zda poslanci vládnoucí strany v parlamentu budou silou protlačovat zákony s podporou komunistů a bez jakékoliv demokratické diskuse, jak jsme tomu byli v posledních měsících svědky, nebo se do parlamentu vrátí slušnost a tolerance a poslanci začnou opět standardně pracovat. Rozhodnou také o tom, zda za lži a nepravdivá obvinění politických soupeřů přijde spravedlivý trest.

Zvláštní kapitolou je v těchto volbách postava Jiřího Paroubka. Je komické, jak se dosluhující premiér snaží chovat podle zásad, které mu podle všeho vštěpují do hlavy jeho zahraniční i domácí imagemakeři. Tu hraje muže z lidu, tu je uhlazeným elegánem na billboardech, jindy se snaží jako starší bratr umravňovat své politické soupeře. Ať už ale hraje jakoukoliv roli, stále zůstává jedním z řady premiérů sociální demokracie a členem strany, která tu vládne osm posledních let a nese odpovědnost za vše, co se během této doby v našem státě udělalo – a také neudělalo.

Pevně věřím a doufám, že právě na tohle všechno si lidé před volební urnou vzpomenou.

Přeji Vám šťastnou ruku,

Váš Miroslav Ouzký