Aktuality

Není Ouzký jako Ouzký

Vím, že jsem o premiéru Paroubkovi psal už před týdnem a že povídání o nejješitnějším z českých polistopadových premiérů v seriálu Evropa mýma očima již bylo dost. Přesto jsem nucen se o něm zmínit i dnes.

Severočeská krajská příloha MF DNES zveřejnila v pátek 28. dubna zprávu, která začínala těmito slovy: „Celkem dvaadvacet policistů hlídalo od konce března do poloviny dubna majetek obyvatelů Hřenska – obce na Děčínsku, kterou nejvíce postihla letošní jarní povodeň. Miroslav Ouzký, jejich velitel a šéf policejní služebny v Ludvíkovicích, za to dostal pamětní medaili od premiéra Jiřího Paroubka. Ouzkého muži totiž zvládli situaci v zatopeném Hřensku na výbornou.“

Docela jsem se pobavil při představě, jak se musel předseda vlády tvářit, když se dozvěděl, jak se ludvíkovický velitel jmenuje. Určitě přemítal, jestli svou účast na předávání medaile nemá zrušit, a jak se pak nechal zviklat svou neutuchající touhou být u všeho, nebo aspoň u všeho o čem se bude psát v novinách. Jak potom při předávání medaile opatrně zkoumal, jestli se mnou policista nemá, kromě jména i společné rysy ve tváři. Možná mu přitom běželo hlavou, kterak hned další den bude muset o tom druhém Miroslavu Ouzkém, tedy o mně, vykřikovat ty své nesmyslné lži. Pro nezasvěcené mám na mysli útoky kvůli VZP a společnosti IZIP.

Jsem vlastně rád, že předseda vlády nakonec mému jmenovci medaili předal. Alespoň tím trochu smyl špínu, kterou na jméno Miroslav Ouzký za řadu minulých měsíců naházel. Kdyby situace, kdy premiér bez důkazů dovede podnikat nevratné a poškozující kroky nebyla tak vážná, bylo by hodně úsměvné dočíst se, jak v jeden a ten samý týden někoho vyznamenávají a jiného, téhož jména, zatracují. Nejen jmenovcům, ale i čtenářům z toho občas musí jít hlava kolem… Úplně závěrem bych snad mohl jen vzkázat svému jmenovci: Promiňte, pane Ouzký, jestli něco z té Paroubkovy špíny hozené na mne nějakou oklikou dopadlo i na Vás. Bylo by to hodně nespravedlivé, stejně jako je nespravedlivá celá ta kampaň proti mé osobě hnaná zištnými důvody pana premiéra a jeho okolí.