Tiskové zprávy / Vyjádření

Evropská regulace hluku na silnicích nesmí poškodit průmysl

Stávající evropská regulace hlučnosti motorových vozidel nutně potřebuje modernizaci tak, aby zohledňovala technologický vývoj posledních let, rostoucí požadavky na ochranu zdraví a životního prostředí i potřeby průmyslu. Shodli se na tom účastníci workshopu, který v Evropském parlamentu spolupořádal zpravodaj pro danou legislativu a mluvčí klubu ODS pro životní prostředí Miroslav Ouzký.

„Evropská komise předložila návrh nové legislativy v prosinci 2011, nyní jej bude projednávat parlament a rada ministrů,“ řekl Miroslav Ouzký.

„Jako člověka, který bude mít legislativu v Evropském parlamentu na starosti mě samozřejmě těší, že jsme v základních bodech našli shodu. I díky workshopu si zástupci Komise uvědomili, že materiál není dokonalý a potřebuje dopracovat tak, abychom našli optimální rovnováhu mezi zájmy občanů a průmyslu. Hlučnost silničního provozu je komplexní problém, který zahrnuje nejen motory, ale také pneumatiky, stav a povrch vozovek nebo otázku vyvedení hlavních tahů mimo obydlené zóny. Proto jsem uvítal účast nejen výrobců automobilů a pneumatik, ale i zástupců měst a odborníků ochrany veřejného zdraví,“ dodal po setkání Miroslav Ouzký.