Aktuality

Kongres ODS

Chce se mi trochu unaveně povzdechnout – tak jsme utrpěli další volební kongres. Již týdny před jeho konáním byla hladina médií rozbouřena hlavně soubojem Topolánek – Bém a dopady, jaké to může nebo bude mít na naši politickou scénu. Vyostřená situace v ODS hrozila přejít v rozdělení Občanské demokratické strany a výroky hlavy státu završené jeho odchodem z ODS jistě ke zklidnění situace neprospělo.

S ohledem na průběh nominačních sněmů bylo již několik týdnů před kongresem jasné, že Mirek Topolánek s největší pravděpodobností svůj post obhájí. Což se také stalo. Očekáváním bylo, jak silný jeho mandát bude.

Novou tváří ODS se stal David Vodrážka. Musím říci, že novou pro většinu ODS. Já osobně znám tohoto starostu Prahy 13 již několik let. Nyní přeskočil do první ligy a na jeho bedrech bude ležet náprava toho, co bylo kriticky zmiňováno ve většině projevů: nečinnost hlavní kanceláře, neexistence výrazné společné mediální politiky, špatná komunikace s regionálními uskupeními či oblastmi a dvoukolejnost celostátní a regionální politiky. Je toho trochu hodně pro nového prvního místopředsedu strany, ale doufejme, že štěstí a jeho schopnosti budou stát při něm. Na zbytku míst se nekonala žádná významná překvapení. Snad jen my, co jsme si přáli návrat Miroslavy Němcové mezi místopředsedy jsme byli ve finále trochu zklamáni.