Tiskové zprávy / Vyjádření

Miroslav Ouzký bude delegátem konference na Bali

Miroslav Ouzký, předseda Výboru Evropského parlamentu pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin, se bude v rámci delegace Evropského parlamentu účastnit jednání konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu na ostrově Bali. Na místě bude od neděle 9/12 do pátku 14/12.

Cílem konference je dosažení shody ohledně dohody o celosvětové změně klimatu na období po roce 2012, kdy skončí první období závazku v rámci Kjótského protokolu. Evropský parlament bude reprezentovat delegace europoslanců. Europoslanci mají na programu jednání s delegací Spojených států, Čínskou delegací a Indonéskou delegací.

„Politici na sebe berou velkou odpovědnost. Jestliže se jejich přání stanou nerealistickými proklamacemi – jako v případě Kjótského protokolu – ztratí důvěru občanů. Nemůžeme a nesmíme být příliš ambiciózní a přitom nerespektovat realitu. Kjótský protokol mnohé státy nebyly schopny dodržet právě proto, že jeho ambiciózní cíle převyšovaly jejich reálné možnosti. Důležitým momentem bude rovněž dosažení shody s americkou delegací“ řekl Miroslav Ouzký.

Miroslav Ouzký bude z místa jednání k dispozici novinářům.