Články / interview
Zdroj: Parlamentní listy.cz

Ouzký nechce do grémia ODS. Už tam je

Kvůli postu šéfa europoslanců odmítl Miroslav Ouzký kandidaturu na místopředsedu ODS.

Šéf klubu europoslanců ODS Miroslav Ouzký odmítl nabídku kandidatury na post jednoho z místopředsedů strany, o kterých bude rozhodovat kongres strany ve dnech 19. a 20. června.

Stop sdružování funkcí

Ouzký prý nechce sdružovat své funkce ve stranickém vedení, v grémiu totiž zasedne již jako předseda klubu europoslanců ODS. Informaci přinesla agentura Mediafax.

„Dostal jsem nominační nabídku z mého domovského regionu. S poděkováním ji ovšem odmítnu. V grémiu ODS totiž zasedám jako šéf občanskodemokratických europoslanců, a tímto by zbytečně došlo ke sdružování funkcí ve vedení strany,“ vysvětlil Ouzký.

Ouzký ambice odkládá na později

Ten sice podle svých slov má ambice být jedním z místopředsedů, v tomto období se však bude věnovat výhradně práci v klubu legislativců EU, a tak svou kariéru v čele ODS prozatím odkládá.

Ouzký také poukázal na to, že za ústecký region již do vedení ODS kandiduje senátor Alexandr Vondra a otevřené zůstávají také kandidatury některých dalších ústeckých občanských demokratů.

Mezi další Ouzkého favority na post místopředsedy strany jsou exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, náměstek jihočeského hejtmana Martin Kuba či Ouzkého kolega z Evropského parlamentu Milan Cabrnoch.

Žena? Pak tedy Němcová

„Určitě by post místopředsedy měl být obsazen také ženou. V tomto směru bude tou pravou osobou na svém místě Miroslava Němcová,“ odkryl své myšlenky Ouzký.