Články / interview
Zdroj: Ústecký deník, Veronika Černucká

Ouzký obhlédl ústecké investice

Ústí nad Labem – Firmu Kone, Mattey a chabařovické jezero navštívil včera místopředseda Evropského parlamentu Miroslav Ouzký (ODS). Doprovod mu dělali primátor Petr Gandalovič a jeho náměstek Jan Kubata. Ouzký, rodák z Kadaně, do Ústí zavítal v rámci svých poslaneckých dnů, jejichž cílem je navštěvovat města a navazovat s nimi spolupráci. Návštěva začala na magistrátu v deset hodin. Prvním místem, kam se politici vydali, byla firma Kone, která se specializuje na výrobu výtahových dveří.

„Jsme rádi, že Kone našla odvahu a rozhodla se vybudovat podnik v průmyslové zóně severní Předlice. Vzhledem ke svým deseti hektarům je tu největším investorem,“ prohlásil primátor před branami podniku. „Za město mohu říci, že nás těší, jak se naše politika výrazných slev na pozemky vázaná na pracovní místa osvědčila,“ dodal primátor.

Následovala prohlídka haly, kde informace podávali italský výrobní ředitel Aliosca Alfieri a personální manažerka Helena Rozkošová. Ouzký s ředitelem konverzoval anglicky. „Zajímá mě strategie firmy, její plány a to, jaká vytváří pracovní místa,“ prohlásil Ouzký.

„V životě jsem tyhle politiky neviděla, ale připadají mi sympatičtí,“ ohodnotila vrátná v Kone Stanislava Jankovská.

Poté delegace navštívila sousední firmu Mattey, která zde nedávno zahájila výrobu motorových součástek. „Průmyslová zóna se evidentně rozvíjí. Jsme rádi, že sem zahraniční firmy přinesly svou pracovní kulturu a špičkové technologie. Jediné, co nás mrzí, je fakt, že jde o výrobu řízenou operátory. Uvítali bychom, kdyby firmy mohly zaměstnávat tisíce Ústečanů, ale světový trend je jiný,“ uvedl při této příležitosti Kubata.

Protože měli politici časový skluz, uháněli k chabařovickému jezeru. Projelo se Roudníky, potom po staveništi co nejblíže k vodě. Zde Kubata ukazoval návštěvníkovi okolí Ústí nad Labem a vysvětloval, proč vzniká sdružení Jezero Milada. Přitom si neopomněl postěžovat na ochránce přírody, kteří Miladě hází klacky pod nohy.

Ouzkého nejvíce zaujal fakt, že Milada bude o třetinu rozlehlejší než Máchovo jezero a že na ní bude možné pronajmout si jachtu. „Tak to se sem určitě za pět let přijedu zrekreovat. Vypadá to velice dobře,“ uzavřel svou návštěvu Ouzký. Bylo dvanáct hodin a místopředseda Evropského parlamentu odjížděl do Teplic.