Články / interview
Zdroj: Parlamentní listy.cz

Ouzký (ODS): Pomazánkové máslo – Evropská komise žije mimo

Europoslanci za ODS jednoznačně odsuzují snahu Evropské komise zakázat v Česku prodej pomazánkového másla.

„Pomazánkové máslo patří v České republice k autentickým výrobkům s dlouholetou tradicí. To, že se jím Evropská komise zabývá v době krize a životně důležitých ekonomických témat, jen potvrzuje, jak se bruselští úředníci vzdálili skutečnému životu,“ říká předseda klubu ODS v Evropském parlamentu Miroslav Ouzký.

„Je to ze strany eurokomise absurdní a směšné,“ doplňuje eroposlanec Hynek Fajmon, člen zemědělského výboru. „Právě v těchto dnech se komise a parlament předhánějí v tom, kdo navrhne rozmařilejší rozpočet. V těchto souvislostech mi snaha zglajchšaltovat evropské máslo připadá jako z pohádky.“

„Pomazánkové máslo navíc tvoří poměrně značnou součást obratu na domácím trhu s potravinami. Když v Bruselu mluvím o rovných podmínkách pro české zemědělce, dívají se na mě, jako bych řekl sprosté slovo. Ale zakazovat jeden z nejvýraznějších českých výrobků, to jde hned,“ dodává Hynek Fajmon.

„Pro mě a mou rodinu je nákup tohoto produktu samozřejmostí. Pomazánkové máslo patří na náš rodinný stůl, ať si Brusel tvrdí co chce. A navíc jde o další šikanu podnikatelů, čemuž občanští demokraté v Evropském parlamentu čelí v podstatě každý den,“ uzavírá europoslankyně Andrea Češková.