Aktuality

Přivítání po prázdninách

Tak už máme opět po prázdninách a době dovolených a nejen studenti se vrací do školních lavic. I poslanci Evropského parlamentu se vrhají do své pracovní činnosti a neustálých přesunů mezi Českou republikou, Belgií a Francií…

Letošní léto bylo nejen počasím, ale i na české politické scéně velmi žhavé. O to chudší byla politická scéna evropská. Za zmínku by snad mohla stát pouze smlouva Cameron-Topolánek o vytvoření nové politické frakce v Evropském parlamentu v roce 2009. Jinak se dá říci, že veškerou pozornost médií přitahoval spíše vývoj na domácí politické scéně. Průtahy s vytvářením nové vlády byly zaznamenány i zvenčí a došlo to tak daleko, že Česká republika byla s úsměvem nazývána největší NGO v Evropě – tedy non-governmental organisation – tedy nevládní organizací. Byť mi to přišlo roztomilé a úsměvné, doufám, že to nejenom v těchto dnech už neplatí, ale že se v České republice podaří vytvořit vládu, která je schopna tuto zemi vést a pokud přeci jen ne po celé volební období, pak alespoň po určitou dobu, tedy alespoň do případných předčasných voleb.

Takto optimisticky bych Vás rád po letošním létě opět přivítal při našem pravidelném setkávání se alespoň prostřednictvím mých webových stránek a přeji nám všem, aby toho optimismu a dobrých zpráv bylo kolem nás v následujícím roce dostatek.