Články / interview
Zdroj: Newsportal.cz

Spoléhám na Nečase – Newsportal.cz

Nový vítr v plachtách evropské politiky

Z pozice předsedy klubu ODS v Evropském parlamentu a z pohledu evropské politiky bych rád vyjádřil své pozitivní očekávání od Petra Nečase. Jeho osoba vnáší do strany cenné zkušenosti i silnou pozici vůdce. To je přesně to, co teď občané od ODS potřebují. Jednomyslný souhlas výkonné rady ODS při jeho zvolení je dle mého názoru nejvýraznějším krokem k naprosté jednotě strany. A tím i k volebnímu vítězství ODS.

Věřím, že na rozdíl od svého předchůdce, se bude aktivněji zajímat o dění v Evropském parlamentu. Stejně důležitým aspektem bude jeho hodnocení činnosti europoslanců ODS na evropské půdě. Politika EU má zásadní dopad na každého občana ČR. Je naprosto nezbytné sledovat vývoj evropské politické situace a aktivně do něj vstupovat v koordinaci s národními zájmy. Tohoto je možné docílit pouze větší provázaností činností národního a evropského klubu ODS.

Jako předseda klubu ODS v EP cítím povinnost se s Petrem Nečasem v této záležitosti sejít a prodiskutovat pevnější propojení domácí a evropské politiky. Věřím, že právě pole evropských příležitostí, kde je naše strana velice silná a zkušená, může pomoci ČR v řešení mnoha problematických bodů. A může pomoci i jako důkaz pro naše voliče, že umíme nacházet řešení a ne jen slibovat. Je důležité si uvědomit, jak těsně je evropský rozměr spjat s domácí politikou.