Aktuality

V září na shledanou

Zatím se zdá, že letošní slunné léto přinese ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené, ať už budeme u českých rybníků, u moře na Jadranu či ještě dále. Bohužel horké je léto i na české politické scéně. Volební výsledky ani před měsícem neslibovaly klidný vznik nové vlády, dosavadní jednání o složení vedení sněmovny a nové vládě však zejména kvůli nekonstruktivnímu přístupu dosluhujícího premiéra Paroubka nepřinesla ovoce vůbec žádné. Politiky tak stále čeká nejeden tvrdý oříšek k rozlousknutí.

Na rozdíl od svých českých kolegů poslanců, kteří budou muset v příštích týdnech rozhodnout o dalším vývoji v naší zemi, v Evropském parlamentu začínají od příštího týdne prázdniny. Proto již tradičně udělám krátkou přestávku a se svými postřehy se k Vám vrátím opět začátkem září, kdy se evropští poslanci sejdou k dalšímu jednání.

Přeji Vám všem, abyste bez ohledu na to, jaké počasí zrovna vládne na politické scéně, strávili příjemné a ničím nerušené prázdninové chvilky v kruhu svých blízkých.

Pěkné letní dny,

Váš Miroslav Ouzký